Bilgi Port - Türkiye'nin Bilgi ve Eğlence Portu

Çalışan Kadınlara Kuru Temizleme Tavsiyeleri

tutkusaglam

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba. Özel bir şirkette muhasebe departmanında çalışıyorum. Yoğun bir işim var. Bazen gece geç saatlere kadar çalışabiliyorum. Özellikle çalıştığım ortam gereği her gün kıyafetlerim ütülü, özenli ve çok düzgün olmalı. Her gün çamaşır yıkamaya vakit bulamıyorum. Ve kıyafetlerim konusunda çok hassas olduğum için sürekli yıkıyorum ve bir süre sonra çabucak eskidiklerini ve solduklarını farkettim. Ne yapsam diye düşünürken neden kuru temizlemeye vermiyorsun dedim kendi kendime. Hemen internetten firmalarını incelemeye başladım. Güvenilir bir tane buldum ve bir süredir giysilerimi oraya veriyorum. Yani hem evdeki iş yüküm hafifledi, hem de kıyafetlerimin eskisi gibi renklerinin solmadığını daha canlı kaldıklarını gördüm. Sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum. Bu sayede kendinize de vakit ayırabileceksiniz. Kuru temizlemenin yararlarını ayrıca bırakıyorum aşağıya. Buyrun keyifli okumalar..

Tekstil ürünü fark etmeksizin bir yerde leke olduysa eğer çıkarmak için evde birçok deterjan kullanırız ancak çoğu zaman en iyi deterjanlar bile lekeyi çıkarmak için yeterli olmaz. Kuru temizleme bu durumda devreye girer ve kumaş üzerinde aşınmaya neden olan kiri çıkararak tekstil ürününün ömrünü de uzatır.
Ürünlerinizi sürekli olarak makinede yıkamak yerine, düzenli olarak kuru temizlemede yıkatırsanız daha geç yıpranır ve daha uzun ömürlü olur.
Kuru temizleme işlemi sık sık yapılırsa eğer kumaşta oluşan oksitlenme ve sararmaya neden olan lekeler de çıkarılmış olur.
Kuru temizleme uygulaması leke çıkarma konusunda normal deterjan ve evde kullanılan makinelere oranla daha üstün başarılı sonuçların çıkmasını sağlar.
Islak temizleme uygulaması kadar çamaşırları veya tekstil ürünlerini temiz yıkamaktadır.
Çamaşır makinesi sürekli yıkadığı bir tekstil ürününü zamanla yıpratabilir, eskitebilir ya da yırtabilir. Ancak uygulaması tekstil ürünlerine hiçbir zarar vermez.
Çamaşır yıkamakla uğraşmak, kurutmak, ütülemek özellikle de çalışan bireyler için oldukça zordur. Kuru temizleme işleminde tüm bu uygulamalar uzmanlıkla yapılmaktadır. Biraz masraflı olabilir ancak düşünecek olursak harcadığınız zaman, deterjan masrafları, makinenin harcadığı elektrik vs. neredeyse aynı gibi diyebiliriz. Hem bu sayede yorulmamış ve size ayrılan zamanın da tadını çıkarmış olursunuz.