Bilgi Port - Türkiye'nin Bilgi ve Eğlence Portu

Programlamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

Narcos

Aktif Üye
Üye
Arkadaşlar ben profesyonel sporcuydum. Sakatlandim. Simdi yasim 30 olacak Subat'ta. Hayatima butunuyle giren spor simdi yok gibi bir şey oldu. Tedaviye gidiyorum yilmadim pes etmedim o ayri. Ben PC'de ya da Konsol'da oyun oynamayi cok severim. PC basinda saatlerce takilabiliyorum diye su yazilim isine gireyim dedim. Bir suru arastirma yaptim ve video izledim. Iste motive eden de var yok kardes olmaz oyle şey millet anasindan dogarken Java ile doguyor diyende var(abartiyorum). Udemy'den 100 days of Python satin aldim "bismillah" dedim başladım. 15. gune geldim ama bazi gunler 3-4 gunumu aliyor pes ettirmeye yakin ediyor adami. Misal bu 15. gunde takildim bitirsem "beginner" seviye bitecek, cozume bakmak istemiyorum ve kendim yapmaya calisiyorum. Ayrıyeten yaninda iki tane daha kaynaktan ayri Python challengelarini ve derslerini isliyorum. Benim konum ile alakali konu acilmistir elbet ama bende acmak istedim. Kendime gunde 6 saat kota koydum ama su son 2 gunde 1. gun 5 bugün ise 1 saat calisabildim cunku eve temizlemeye geldiler. Insanin hem kendi hocasi hem de kendi ogrencisi olmasi cok ilginc bir durum. Sahsen bunu zor buluyorum. Bazi vakitlerim ekrana bakmak ve evde Volta atmakla geciyor cevabi bulamiyorum. Diyorum ki, "abi, bunun kesin kolay bir çözümü var ama beynim bana zor zor diye agliyor!". Biraz oyle sizlerle de paylasmak istedim. Tek basina yola cikmak bazen huzunlu oluyor ama kendime dedim ki: "aga, bu olayi ben cozucem isterse 100 sene sursun ama cozucem ve pes eden en adi teroristtir!". Biraz sert ama bende oyle bir vatandasim. Boyle bazen bir cikmaz oluyor mesela bu 15. gun gibi. Ogrendigim şey sanki aklimdan siliniyor saniyesinde, bazen sonuca bakiyorum sonra 5 dakika dolaniyorum. Geri donus yaptığımda tamamiyle unutmus oluyorum. Infinite loop cekiyorum kendime:gülümseme3:. Mesela gunde 6 saat calistiktan sonra istedigimi yapiyorum. Gidiyorum Mac izliyorum oyun oynuyorum vs. misal aksam 18:30 da terapiye gidiyorum haftada UC oraya gitmeden 1 saat once Free takiliyorum sonra donuyorum yemek ve Python. Sizce bu oyun oynama muhabbetini de kaldirayim mi? Hardcore gunde 10 saat falan mi gireyim sizce? Benim focusumu etkileyebilecek her şeyi kaldirayim mi? PC'den Steam'i sileyim mi? Bir de odaklanmanizi nasıl arttiriyorsunuz tavsiye alirim?

Oyle biraz icimide doktum paylastimda. Allah'a emanet olun. Dikkat edin kendinize.

Son Gruplar

Geri