Bilgi Port - Türkiye'nin Bilgi ve Eğlence Portu

Yavaş yavaş görme yetisini kaybeden sıra dışı fotoğrafçı: Ian Treherne

Daisywine

Aktif Üye
Üye
Katılım
30 Eki 2017
Mesajlar
118
Puanları
28
Yavaş yavaş görme yetisini kaybeden sıra dışı fotoğrafçı: Ian Treherne

Ian_1.jpg

Yavaş yavaş görme yetisini kaybeden sıra dışı fotoğrafçı Ian Treherne, hayli ilginç hayat hikayesini paylaşıyor.

Ian-Treherne-2.jpg


Wex Photo Video, geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınladığı yeni bir videoda, Ian Treherne’nin hikayesine odaklanıyor. Fotoğraf tutkusunu anlatan Treherne, hayatındaki engellerin onu durduramadığından bahsediyor. 15 yaşında retinitis pigmentosa teşhisi konulan fotoğrafçı, zaman içinde görüşünü yavaş yavaş kaybetmiş. İlerlemeli bir hastalığa sahip olan Treherne’nin şu anki görüşü fazlasıyla kısıtlı ve bir gün görüşünü tamamen yitirecek. Aynı zamanda doğuştan duyma engeli bulunan fotoğrafçı ağırlıklı olarak siyah-beyaz çekimler gerçekleştiriyor.

Ian-Treherne-3.jpg


Duyma engeli ve ilerleyen görme bozukluğunun insanı yalnızlığa ittiğini söyleyen Treherne, bu karamsarlığa yenik düşmemiş. Görüşünü tamamen yitirene dek çekim yapmaya devam edecek olan Treherne, ortaya güçlü bir portfolyo çıkarmak istiyor. Böylece başka insanlara da ilham kaynağı olmayı umuyor. Özellikle portre alanında etkileyici işler çıkaran Ian Treherne’in çalışmalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.Ian-Treherne-4.jpg


Sıra dışı fotoğrafçılar

Treherne’nin hikayesi Wex Photo Video tarafından hazırlanan More Than an Image 2017 video serisine dahil. Beş videodan oluşan seri sıra dışı fotoğrafçıları konu ediniyor. Hayatlarındaki çeşitli zorlukları aşarak fotoğraf sanatına yönelen insanların hayatlarından kesitler sunan seriyi buradan izleyebilirsiniz.


Yeni başlayan seri şimdilik iki fotoğrafçının hikayesini paylaşmış durumda. Treherne’in hikayesini ise yazının devamında izleyebilirsiniz.

 
Benzer Konular

Son Gruplar

Geri
Üst